e-ügyintézés

Tisztelt Szülők!

2019. március 01-től az iskola KRÉTA rendszerén keresztül lehetősége nyílik elektronikus ügyintézésre. Az e-ügyintézés a szülők mindennapos, iskolával kapcsolatos ügyintézését segíti úgy, hogy az eddig papír alapon benyújtott dokumentumokat az e-naplón keresztül elektronikus formában is beküldheti az iskolába. Erre az intézménytől kapott gondviselői azonosító használatával van lehetősége. Kérem, figyeljen arra, hogy gyermeke az ügyintézéshez használt felhasználó nevet és jelszót ne ismerje meg.

Mik ezek a dokumentumok, amelyet elektronikusan is benyújthat?

-Tanulói mulasztás igazolására szolgáló gondviselői igazolás benyújtása,

-Osztály vagy tanórai csoport változtatási kérelmének benyújtása,

-Személyes adatokban bekövetkezett változás bejelentése,

-Külföldön töltött ideiglenes tanulmányi időszak bejelentése,

-Magántanulói jogviszony iránti kérvény bejelentése,

-Vendégtanulói jogviszony bejelentése,

-Kiiratkoztatás a köznevelésből,

-Kiiratkoztatás nem tankötelezettséget teljesítő jogviszonyból,

-Igazgatói engedély diák mulasztásának igazolására gondviselői kérelem benyújtása,

-Tanulói felmentésre, mentességre szolgáló gondviselői kérelem benyújtása,

-Tanulói közösségi szolgálatának teljesítéséről szóló igazolás benyújtása,

-Bizonyítvány- vagy törzslapmásolat igénylése.

Az új funkció megismeréséhez elektronikus tananyagok állnak rendelkezésre, melyek áttekintésével könnyen elsajátíthatóvá válik az ügyintézés.

A tananyagok elérhetősége a következő linken lehetséges: https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17760714

Sok sikert kívánunk az elektronikus ügyintézéshez!

Útmutató a KRÉTA e-ügyintézéséről szülők részére

1.Lépjen be a KRÉTA napló felületére az intézmény weboldaláról!

(Fontos, hogy a gondviselői felhasználói névvel és jelszóval lépjen be, amit az intézménytől mindenki megkapott. Ha ezt a belépési lehetőséget nem ismeri, akkor a problémát kérjük, jelezze az iskolának!

2.Belépés után a menüben látja az e-Ügyintézés menüpontot.

Ezt kiválasztva a felület átirányításra kerül az e-ügyintézés felületére és a bejelentkeztetés is automatikusan megtörténik.

Erre a felületre be lehet jelentkezni a Kréta felületétől függetlenül is a https://eugyintezes.e-kreta.hu címen a KRÉTÁ-ban használt gondviselői felhasználói névvel és jelszóval.

3.Az ügyintézés elindítása:

Az oldalon található ügytípusok közül kell a megfelelőt kiválasztani. A kiválasztás után mindegyiknél egy űrlap jelenik meg:

Például: ÜGY NEVE - tanulói mulasztás igazolása

Ez az ügy akkor indítandó, ha a szülői igazolása terhére szeretne a gondviselő benyújtani igazolást vagy az orvos által kiadott igazolást szeretné eljuttatni az iskolába elektronikusan.

A tanuló adatain túl - melyek automatikusan megjelennek - kötelező megadni a mulasztás kezdetét és végét valamint ki kell választani, hogy szülői vagy orvosi igazolás benyújtását indítja. Ha orvosi igazolást választ ki, akkor csatolni kell az orvosi igazolást digitalizálva is (legegyszerűbb lefényképezni). A kérelem indoklása, bár nem kötelező, de segítheti annak könnyebb elbírálását.

A kérelem a beküldés előtt az Előnézet gomb mögött megtekinthető (egy pdf dokumentum jön létre), s ha mindent rendben talál, akkor a Beküldés gombbal a kérelem beküldhető.
A kérelmet NEM kell nyomtatva is eljuttatni az iskolába!
Az elbírálásról a felületen kap visszajelzést, aminek megjelenéséről e-mailben is értesíti Önt a rendszer.

Hasonlóan intézheti például a testnevelés óra látogatása alóli részleges felmentést.

Lehetősége van a folyamatban lévő ügyek áttekintésére is. A Határozat fülön tudja a gondviselő megnézni az igazgatói döntést, ami a Megtekintés gombra pdf-ben le is tölthető.

4.Az e-ügyintézésről hasznos segítséget talál:

útmutatóval, bemutató videókkal a https://tudasbazis.ekreta.hu/pages/viewpage.action?pageId=17760714 oldalon.