Zalakarosi Móra Ferenc Általános Iskola

és Alapfokú Művészeti Iskola

KODÁLY ZOLTÁN ZALA MEGYEI NÉPZENEI TALÁLKOZÓ ZALAKAROS 2015. március 4.

 

 

KODÁLY ZOLTÁN ZALA MEGYEI NÉPZENEI TALÁLKOZÓ

ZALAKAROS 2015. március 4.

Különleges rendezvényre került sor 2015. március 4-én iskolánkban: Kodály Zoltán tiszteletére népzenei találkozót hirdettünk zeneiskolás gyermekek számára azon apropóból, hogy 90 évvel ezelőtt gyűjtött nagy zeneszerzőnk Zalakaroson népdalt.

A találkozó kiemelt, meghívott vendége Budai Ilona, Magyar Örökségdíjas, a Magyar Érdemrend Középkeresztjével kitüntetett népdalénekes volt. A könyvtárral közös rendezésben délelőtt előadást tartott „Tavasz, tavasz, gyenge tavasz” címmel az érdeklődők számára. Gyönyörű népdalokkal és ízesen előadott székely népmesékkel tarkította tavaszi ünnepkörről szóló mondandóját.

Délután került sor magára a találkozóra. Nagykanizsáról, Hévízről, Keszthelyről, Zalaszentgrótról és Zalakarosról érkeztek növendékek a megmérettetésre. Jelentkezni lehetett népi szóló énekkel és hangszeres produkcióval. A teljesítmények komoly szakmai szempontok alapján kerültek értékelésre. Két nívódíj és egy kiemelt nívódíj került kiosztásra.

Zeneiskolánkat négy növendék: Mátyus Anna, Szabó Benjámin Tamás, Fundák Evelin Szabina és Gál Gergely képviselte. Külön örömünkre szolgál, hogy Gál Gergely kiemelt nívódíjat kapott!

Gratulálunk a résztvevőknek, felkészítőknek és a szervezőknek a jól sikerült, szívet-lelket melengető programért!

                                                                                                                      Tarnai Lászlóné