Zalakarosi Móra Ferenc Általános Iskola

és Alapfokú Művészeti Iskola

Irodalmi emlékhelyek

Irodalmi emlékhely felkeresése (8. osztály)

 

Osztályommal 5. osztálytól kezdve minden évben irodalmi emlékhelyet kerestünk fel. Célunk az volt, hogy Zalakaroshoz közeli, az adott év tananyagához kapcsolódó múzeumokat látogassunk. A keszthelyi Szendrey Júlia Emlékszoba, a niklai Berzsenyi Dániel Emlékmúzeum, a sümegi Kisfaludy Emlékház után idén a XX. század költői közül József Attilára esett a választásunk.

A balatonszárszói József Attila Emlékház múzeumpedagógiai foglalkozásán és tárlatvezetésén vettünk részt. A foglalkozás alatt betekinthettünk József Attila édesapjának életébe, és az 1900-as évek higiéniai szokásaiba. Közösen készítettünk szappant, amit haza is vihettünk emlékbe, majd a gyerekek beöltözhettek korhű ruhákba. A tárlatvezetés után interaktív módon nyerhettek bepillantást a költő életébe, munkásságába. Úgy gondolom, a tanulók élményekkel gazdagodtak, és az itt hallottakat későbbi tanulmányaik során is kamatoztathatják.  

                                                                                                  Bakonyi Rita