Zalakarosi Móra Ferenc Általános Iskola

és Alapfokú Művészeti Iskola

A ZENE VILÁGNAPJA: OKTÓBER 1.

A ZENE VILÁGNAPJA: OKTÓBER 1.

A  Zene Világnapjához kötődően két programon is részt vehettek iskolánk diákjai.

Első alkalommal Clementis Tamás, a Magyar Állami Operaház művésze tartott rendhagyó énekórát a felső tagozatnak és a zeneiskolásoknak. Az „opera nagykövet” kivetítő segítségével idézte meg a műfaj nagyjait és mutatta be az operajátszás történetét. Ismertetőjét a saját előadásában elhangzó áriával fűszerezte, melyhez statisztának iskolánk tanulóját kérte fel. A bemutatót nagy tetszéssel fogadta a közönség.

Október 2-án a zeneiskolások készültek koncerttel társaiknak a Zene Világnapja alkalmából. A délutáni hangversenyen felléptek a zeneiskola kezdő és felsőbb éves növendékei.  A színes műsorválasztásban elhangzott hangszeres produkciókat nagy taps kísérte. Az előadás végét a zeneiskola tanárainak kamara együttese zárta.