Karácsonyi készülődés és ünnepség iskolánkban

Ünnepi készülődésünk keretében hagyományunkhoz híven az adventi koszorú központi helyet kapott iskolánkban, s hétről hétre eggyel több láng aranyozta be aulánkat.

Négy alakalommal lobbant fel a láng: Németh Zoé (1.o.); Mészáros Zsombor (2.o.), Negreán Nóra (3.o.); Horváth Sára (5.oszt.), Demény Petra (6.o.), Koma Csenge Zorka (7.o.) kiemelkedő tanulmányi és versenyeredményükért gyújthattak meg egy-egy gyertyát.

Negyedik alkalommal a karácsonyi műsor keretében gyújthattak gyertyát a gyerekek. Az első gyertyát Kovács Lilla (4.o.), a másodikat Lengyel Sára (8.o.), a harmadikat Szabó Benjámin Tamás (6.o.), a negyediket a Diákolimpia Duatlon csapatának nevében Novák Lázár Ernő (8.o.) gyújthatta meg.

Az adventi időszakot sok-sok program tette még színesebbé: óvodai mini koncert, szülők által szervezett kézműves foglalkozás alsósoknak/felsősöknek, karácsonyi koncert az iskolánkban és sor került december 22-én a várva várt karácsonyi műsorra is.

A gyerekek által a legjobban várt esemény az iskolai közös karácsonyi műsor. Ilyenkor jelen vannak a szülők, nagyszülők is, akiknek a szemében a kedvesség, szeretet csillog miközben gyermekük, unokáik oly sokat gyakorolt műsorukkal varázsolnak ünnepi hangulatot iskolánkban. Drámajátékkal, hangszeres előadással, betlehemesekkel, énekszóval idézték fel a szeretet ünnepének a meghittségét.

Barta Erika