Zalakarosi Móra Ferenc Általános Iskola

és Alapfokú Művészeti Iskola

Kalimpa Színház előadása a Móra iskolában

Kalimpa Színház előadása a Móra iskolában

A zalakarosi diákok is olyan szerencsések voltak, hogy láthatták a Kalimpa Színház előadásában a Királykisasszony cipője című népmesét bábelőadásban. Az egyszemélyes bábszínház zalai turnéja során jutott el a mi iskolánkba is. Medgyesi Anna bábszínész egymaga alakította a darab valamennyi szereplőjét.

Az előadás célja a színésznő elmondásában, hogy a népzenét népszerűsítsék, megszerettessék a mai fiatalabb nemzedékkel. A népdalokat a műbe ágyazva szintén ő énekelte gyönyörű hangján. A kíséretet pedig ifj. Horváth Károly népzenész szolgáltatta brácsán, furulyán, citerán és dorombon.

S hogy miért is szerencsések a gyerekeink? Mert a Halmos Béla országos program keretében „ házhoz jött” az amúgy is ritkán elérhető bábszínház. Nem kisebb helyszíneken láthatták - láthatják még a darabot Magyarországon, a mindössze hat Zala megyei helyszín mellett, mint a Művészetek Palotája, a Művészetek Völgye vagy Margitszigeti Szabadtéri Színpad.

                                                                                               Horváthné Nagy Elvira