Zalakarosi Móra Ferenc Általános Iskola

és Alapfokú Művészeti Iskola

Jutalomkirándulás Olesnoba

Jutalomkirándulás Olesnoba

Május 4-én pénteken kora reggel indultunk Lengyelországba. A hosszú út után délután érkeztünk meg a csendes, kedves kis városba, Olesnoba. Barátságos fogadtatásban volt részünk. Az esti vacsora remek alkalom volt arra, hogy vendéglátóinkkal jobban megismerkedhessünk, beszélgethessünk. Másnap került megrendezésre a XXIII. békefutás. A versenyen 4 diákkal együtt képviseltem az iskolát. Ügyesen szerepeltek a gyerekek, sikeresen teljesítették a kimért távot. Emlékérmet és egyéb ajándékokat kaptak jutalmul. Vasárnap kirándulást szerveztek nekünk. Elutaztunk Tarnowskie Góry-ba, ahol a város egyik nevezetességét csodálhattuk meg, egy ezüstbányát. 40,5 m mélyen fekvő múzeumlátogatáshoz természetesen kaptunk megfelelő védőfelszerelést. A bányában lévő friss levegő és a csónakázás mindenkit felfrissített. Így jobban esett az ebéd is. A délutánt a helyi aquaparkban töltöttük el. Sokat úsztak, csúszdáztak és röplabdáztak a gyerekek. Kellemesen elfáradtunk, de ennek ellenére sok maradandó élménnyel tértünk vissza Olesnoba. A gyerekek a fogadócsaládoknál is jól beilleszkedtek, sok közös programon részt vettek, gyakorolhatták az idegen nyelveket is. Hétfőn elköszöntünk lengyel barátainktól és bízva a mielőbbi viszontlátás reményében búcsút vettünk Lengyelországtól. Összességében felejthetetlen hétvége volt-mondhatom bátran az összes részvevő nevében.

                                                                                         Dávid Eszter Nóra

                                                                                            pedagógus