Nevetve-Nevelve

NEVETVE – NEVELVE

Nevelési oktatási intézmények tanórai és tanórán kívüli és szabadidős tevékenységének támogatására kiírt TÁMOP - pályázatában veszünk részt.
Résztvevő osztály: 6. + 5 fő más osztályokból
Pályázati felelős, kapcsolattartó: Hohl Lászlóné

PROGRAMOK:

1.      Budapesten:
         - március 25. színházlátogatás, előadás: HOP Part Társulat: Kisvakond, akinek a fejére csináltak. Zenés előadás, utána beszélgetés az alkotókkal és a darab zeneszerzőjével.
         - május 26. Múzeumi Világnap. Látogatás a Bajor Gizi Színészmúzeumba (tárlatvezetés, játékkal).
         - június 3. Színházi vetélkedő, egy másik iskola csapataival.
         - augusztus 1-5 színházi tábor Kőszegen.

2.      További programok, amik az iskolában lennének februártól júniusig:
 - színészmesterség óra – 3 fiatal színész jönne és megmutatnák azokat a fortélyokat, amiket tanulnak a főiskolán, tehát hogyan kell mozogni a színpadon, hogyan gyakorolják a koncentrációt … stb. Interaktív óra.
 - Zene-egy zenés színház tagjai mesélnek a hangszerekről és a színpadi zenéről.
 - Báb-ismerkedés a bábbal egy bábművész segítségével.
 - Bábelőadás: KOMA Társulat: Sárkány című előadása.
 - Jelmez-jelmeztervezés-kéműves óra!
 - Díszlet-kéműves foglalkozás.

Bízunk benne, hogy sok élménnyel leszünk gazdagabbak.